Neler Yapılır

Tesisimizde yapılabilecek aktivitelerle ilgili değerli misafirlerimizin güvenliği ve rahatlığı ön planda  tutulmuştur.

Otelin denize inen teraslarındaki çimler üzerinde bulunan şezlonglarda, deniz manzarasını seyrederken güneşlenebilir ve içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.

Özellikle zeytin ağacının gölgesinde uzanmışken şehrin tüm stresinden uzakta olduğunuzun farkına varırsınız.

Eğer çok sıcakladım, bir denize gireyim derseniz, otelin hemen önündeki iskeleden denizin mavi sularına kendinizi bırakabilir ve Akdeniz’in sizi kucaklamasının keyfini çıkarırsınız.

Yüzmenin dışında snorkeling de farklı bir aktivite olarak karşımıza çıkmakta. Deniz altındaki yaşamı merak ediyorsanız bunları izlemek için bir maske ve snorkel yeterli.

Ya da kano ile ada çevresinde dolaşmak.

Belki de adayı keşfe çıkmak istersiniz. Hiçbir motorlu-motorsuz aracın olmadığı bu yerde, patika sokaklarda kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.

Evet bunlar tesiste ve adada yapabilecekleriniz.

Şövalye otel küçük bir ada üzerinde olabilir ama unutmayın ki Türkiye’nin tatil cennetlerinden Fethiye’nin sadece birkaç mil uzağındasınız. Sizi dilediğiniz anda Fethiye’ye ulaştıracak bir tekne emrinize amadedir.

Ondan sonrası size kalmış…

Gününüzü dünyanın gözbebeği Ölüdeniz de mi geçirirsiniz… Yoksa Kelebekler Vadisini mi keşfedersiniz, artık siz bilirsiniz.  Belki de Likya medeniyetinin eşsiz kalıntıları ve Kaya  (Kral) Mezarları daha çok ilginizi çekecektir. Eğer tarihe ve arkeolojiye meraklıysanız Telmessos, Kaunos, Tlos, Pınara ve Letoon antik kentleri de görmeye değer yerler sizin için.

Fethiye de ayrıca milli park Saklı Kenti, Kabak Koyunu, Likya yürüyüş yolunu, olduğu gibi terk edilmiş tarihi bir köy olan Kayaköy’ü  ve Fethiye’nin eski çarşısını da unutmayın.

Ve eğer adrenalinden hoşlanıyorsanız belki de dünyanın en fantastik yamaç paraşütü atlayışını yapabileceğiniz yer olan Babadağ, burnunuzun dibinde. Kendinizi buradan paraşütünüzle sonsuz maviliklere doğru bıraktığınızda bir an cennete doğru uçtuğunuzu düşüneceksiniz.

Fethiye’nin tatil eğlencesi olanakları bu kadarla sınırlı değil elbette…

Rafting, dalış, balıkçılık, kano, cip safari, günlük turlar gibi birçok etkinlik için otelimiz personeli size memnuniyetle yardımcı olacaktır.